Alergie na roztoče, nás trápí nejvíce na PODZIM

Alergie na roztoče, nás trápí nejvíce na PODZIM, přinášíme malé opakování režimových opatření:
 
Roztoči jsou obecně alergenem celoročním, ale nejhorším obdobím je samozřejmě podzim, tedy vlhké počasí. K projevům alergie dochází při kontaktu s roztoči nebo (a to zejména) s jejich exkrementy. Alergeny tohoto typu patří mezi jedny z nejagresivnějších a mohou vyvolávat astma, ekzémy, alergickou rýmu či zánět dutin.
 
Jak se můžu bránit alergii na roztoče?
 
Obecně platí, že průměrná postel obsahuje kolem jednoho až deseti milionů roztočů. Roztoči milují teplé a vlhké prostředí a živí se odumřelou kůží. Alergičtí lidé pak po vdechnutí reagují kýcháním, ucpaným nosem či únavou. Proto je důležité vybírat lůžkoviny pevně tkané, které znemožňují malým roztočům proniknout. Existují i tzv. antialergické matrace.
 
Jaká jsou třeba opatření, aby se doma vyskytovalo co nejméně roztočů, na které jsem alergický?
 
Vlhkost v bytě by měla být udržována mezi 30 a 50 %, každé ráno větrejte peřiny, přičemž ideální materiál peřin je duté vlákno. Přikrývky i ložní prádlo perte alespoň na 65 °C, ideálně každý týden. Fungují také antiroztočové povlaky - Allergika Sensitive. Z ložnice se doporučuje odstranit koberce a závěsy a polstrovaný nábytek.
 
Může mít alergik na roztoče doma například kočku?
 
Ideální to samozřejmě není, pokud však už jednou kočku máte, zkuste dodržovat alespoň následující opatření. Nepouštějte zvíře do ložnice a vymezte jeho pobyt do jedné místnosti s omyvatelnou podlahou. Uklízejte navlhko. Pravidelně perte oblečení přicházející do styku se zvířetem. Odstraňte z bytu čalouněný nábytek. Používejte antialergické povlaky. Pořiďte si filtry do vysavačů.
Určitě doporočujeme využití spreje pro eliminaci a likvidaci roztočů - Allergika MilbenStop.
 
Společně podzim a roztoče zvládneme.Využijte naše webové stránky, případně infolinky, kde Vaše dotazy velmi rádi zodpovíme na info lince 731 155 655.